Projekty zrealizowane w mijającym roku szkolnym

Kończy się rok szkolny 2017/18. Był on bardzo pracowity. Na lekcjach matematyki uczniowie z klas IVa, IVb, IVg, VIc oraz VIe pod opieką pani Renaty Nowak realizowali cztery długoterminowe projekty o  ogólnopolskim zasięgu.

Projekt grantowy mPotęga Fundacji  mBanku pt. „Matematyczne rozgrywki z kodowaniem i programowaniem”. Dzięki wygranemu grantowi pracownia matematyczna wzbogaciła się o 12 minirobotów edukacyjnych Ozobot Bit 2.0 oraz tablet Samsung.

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Czekając na święta, uczymy dzieci programować” – otrzymaliśmy matę do kodowania oraz publikację pani AnnyŚwić „Kodowanie na dywanie”.

Ogólnopolski program „Uczymy dzieci programować”. Edycja I – wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Projekt międzyszkolny w ramach programu eTwinning pt. „Matematyka z Ozobotem” realizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 14 w Inowrocławiu oraz Szkołą Podstawową nr 9 w Lubiniu.

Na lekcjach matematyki realizowaliśmy również zadania z innowacji programowej „Programowanie dla każdego”, której autorkami są dr Marzanna Majchrzak oraz mgr Renata Nowak.  Za opracowany i zrealizowany sposób wdrażania programowania w edukacji otrzymaliśmy Wyróżnienia Ministerstwa Edukacji Narodowej.