eTwinning – projekt międzynarodowy

 

W roku szkolnym 2018/19 uczestniczymy w międzynarodowym projekcie w ramach programu eTwinning.

Tytuł projektu: A.M.E. – Art & Math Exhibition

Język projektu – angielski

koordynator projektu: Renata Nowak

nauczyciel współuczestniczący w projekcie: Anita Tołoczko

uczniowie realizujący projekt w naszej szkole: zainteresowani uczniowie z klasy VIb, VIIe, VIIc

Projekt został zarejestrowany przez p. Monikę Schwarze z Pestalozzi-Gymnasium Unna w Niemczech oraz p. Mihaelę Git z Liceul Teoretic Jean Monnet w Rumunii.

Założycielki projektu zaprosiły do współpracy p. Renatę Nowak z naszej szkoły, p. Normę Lisę Neiman z IIS „T. Salvini” we Włoszech, p. Antonelę Matajić z  OŠ Rajić w Chorwacji, p. Katrīnę Elizabete Biezā z Privātā vidusskola „Klasika” na Łotwie, p. Tatjanę Vinokurovą z Privātā vidusskola „Klasika” – Łotwa oraz p. Anitę Tołoczko z SP3 Pabianice.

Certyfikat potwierdzający rejestrację projektu

Opis projektu:

W trakcie trwania projektu będziemy tworzyć różne wystawy pokazujące związek między sztuką i matematyką. Ekspozycje będą prezentowane we wszystkich partnerskich szkołach oraz na ich stronach internetowych.
W projekcie uczestniczą uczniowie w wieku 10 – 14 lat.
Na początku zaprezentujemy dzieła słynnych malarzy i wraz z uczniami odkrywać będziemy związek ich dzieł z prawami matematyki. Następnie nasi uczniowie podejmą się roli twórcy działa sztuki, kierując się w swej pracy zasadami matematycznymi, szczególnie tymi rządzącymi w świecie geometrii. W swych pracach uczniowie będą wykorzystywać karton, kolorowy papier, ołówek, cyrkiel, ale również programy komputerowe (GeoGebra, PowerPoint, edytory grafiki) oraz platformy internetowe – Padlet, Prezi i inne. Młodsi uczniowie będą częściej pracować z papierem, natomiast starsi uczniowie wykonają wiele prac za pomocą narzędzi elektronicznych.

Nauczyciele zapewnią uczniom wiele różnych możliwości wzajemnej współpracy.

 


 

 

Please follow and like us:
Pin Share